Готвят ни нова тесла при личния лекар. Ще се плаща даже и за преглед на децата
На фона на всички розови предизборни обещания на политиците, стана ясно, че ни очаква нова тесла при посещенията при личния лекар. Педиатри от цялата страна настояват за въвеждането на такса за преглед на всички деца. Досега тези прегледи се извършваха без заплащането, което се изисква от всички пълнолетни граждани. Педиатрите обаче са на мнение, че това ощетява практиката им, съобщава БНТ.
Те ще искат таксата за прегледи на деца да се заплаща съвместно от родителите и държавата, която да поеме по-голямата тежест. Такса за лекарски преглед не заплащат и хората с увреждания от първа и втора група с решение на ТЕЛК, бременните жени и родилките до 45-ия ден след раждането. Педиатрите са на мнение, че вместо да бъде приоритет, детското здравеопазване е пренебрегвано от държавата.
Лекарката, която я знае цял свят – д-р Надежда Басара: при мен не се умира, лекувам дори и най-лошите болестиЕдин от най-големите експерти по трансплантация на стволови клетки в Германия и Европа е професор д-…Dec 11 2018vijti.com
ТЕ КОМЕНТИРАХА, ЧЕ ТЯ ПОКАЗВА ФАЛШИВА ЗАГРИЖЕНОСТ КЪМ ДЕЦАТА ИМЕННО НА ТЕХЕН ГРЪБ.
С НЕПЛАЩАНЕТО НА ТАКСА ЗА ПРЕГЛЕД ОБАЧЕ ТЕ ТЪРПЯТ ФИНАНСОВИ ЗАГУБИ.
Педиатрите поискаха здравната каса да отделя повече внимание на профилактиката и да отпуска повече направления.
Според медиците към момента основните средства са насочени предимно към лечението на заболяванията,
а профилактиката остава в периферията.
Лекарите уточниха, че при преглед на дете се влагат същия ресурс и консумативи, както при възрастните и неплащането на потребителска такса е несправедливо.
Тези искания не са от днес, а от доста време насам. Ето и част от официалните предложения на медиците:
При децата до навършване на 18 годишна възраст или приключване на средно образование, потребителската такса да се заплаща като при лицата, които са упражнили правото си на пенсия.
Остатъкът от таксата да се осигури от държавния бюджет през МТСП.
Освободените по повод налично заболяване, да не заплащат потребителска такса само при прегледите свързани със заболяването, това са част от диспансерно наблюдавани пациенти, а за заболявания извън тях да се фиксира брой прегледи, като в тези случаи таксата се покрива от институцията, създала привилегията. В случаи, извън горепосочените лицето заплаща потребителска такса.
Д-р Александър Шишонин ни показва няколко страхотни упражнения за лечение на хипертония без лекарства (СНИМКИ и ВИДЕО)Странно е, че само 35% от този брой знаят за проблемите си и се лекуват. Лечението с хапчета обаче н…Oct 9 2018vijti.com