Нямам стигане: Маринованите ми чушки карат всички да си оближат пръстите
В момента сме в сезона на приготвяне на зимнината. Всяко семейство има любими неща, които обича да си похапва през зимата като лютеница, туршии, кисели краставички или компоти. Но днес ви представяме тази рецепта за мариновани чушки, с която ще впечатлите всеки гост и семейството си.
Продуктите, които са ни необходими, за да си приготвим чушките по тази рецепта, са:
3 килограма червени чушки, 1 връзка копър, 3 глави чесън, 250 милилитра олио, чаша захар, 2 и половина литра вода, 500 милилитра оцет и 3 супени лъжици сол.
Няколко изпитани трика за приготвяне на перфектно и вкусно кисело зелеСмениш ли летните гуми със зимни на автомобила си, значи е дошло времето за приготвяне на кисело зел…Nov 13 2018vijti.com
Първата стъпка е да измием старателно чушките и да ги почистим от семките. След това ги режем на ивици. Чесънът също нарязваме на ситно. Същото правим и с копъра. После смесваме водата, оцета и олиото в тенджера. Към тях прибавяме солта и захарта и оставяме да заври. Когато това стане взимаме част от чушките и ги слагаме вътре. След 4 минути ги вадим и слагаме следващата част от чушките.
ПРОДЪЛЖАВАМЕ С ПРОЦЕДУРАТА, ДОКАТО СВЪРШАТ ЧУШКИТЕ.
След това слагаме готовите чушки в стерилизирани буркани и между тях слагаме чесън и копър. Когато ги напълним, добавяме маринатата, в която сме ги варили.
След това затваряме бурканите, обръщаме ги, оставяме ги да изстинат и сме готови. От горепосочената доза можем да си приготвим 10 буркана от половин литър.
А знаете ли защо пиперът е много полезен за здравето?
Вижте какво е мнението на специалистите:
Пипера е особено богат на витамините А, В1, В2, В6, С и Е, като количеството на витамин С е с пъти по-голямо спрямо това в магданоза и цитрусовите плодове. Червените и оранжевите чушки са по-богати на витамин С и съдържат 30 пъти повече каротин от зелените такива.
Чушките съдържат биофлавоноиди, които осигуряват добра превенция на организма срещу сърдечно-съдови и неопластични заболявания.
В 100 гр чушки се съдържат около: 10 мг калций, 13.2 гр магнезий, 24 мг фосфор, желязо, калий, ниацин, триптофан и захари, особено в лютите сортове. Чушките се отличават и с високо съдържание на цинк, който е в количество, два пъти по-голямо спрямо това в краставиците, доматите, марулята и тиквата, и 4 пъти по-голямо спрямо това в динята. Известно е, че цинкът е микроелемент, който играе ключова роля в процесите на растеж и развитие при малките деца, освен това е важен и за имунната система на организмите.
Туршия със зелени домати, чесън и копърче: Рецепта-фаворит за зимата, идеална за всяка трапезаТази туршия винаги ми напомня за леля ми. Някъде назад (много назад) в спомените от моето детство, д…Oct 26 2018vijti.com