Девет неочаквани причини, които спомагат да имате лош дъх

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Халитоза или лош дъх се развива като резултат от микробната активност. Броят им нараства, когато човек прави редица грешки, които на пръв поглед изглеждат несвързани с този проблем.
Езикът има много вдлъбнатини и неравности, върху които се размножават бактерии. Тук могат да достигнат високо протеиновите хранителни частици. Чрез разделяне на протеини, бактериите отделят газове с неприятна миризма, като сероводород.
1. Суха уста
Липсата на слюнка може да бъде причинена от различни неща: странични ефекти на лекарства, възрастови характеристики, дехидратация, пушене и много други. При липса на слюнка в устата се увеличава броят на бактериите, причиняващи неприятна миризма.Бабина рецепта за здраво сърце: Майка ми цял живот го пие и никога не е имала сърдечни проблемиЗдравословни храни и правилното хранене са важни, за да поддържате здрави кръвоносните си съдове и с…Apr 20 2019vijti.com

2. Цитруси
Всички любими цитрусови плодове съдържат много захар, което е истински деликатес за бактериите, които живеят в устата. Така че не се учудвайте, ако се появи неприятна миризма почти веднага след като ядете портокал.
3. Фъстъчено масло
Както и при цитрусовите плодове, инконтиненцията по отношение на фъстъчено масло може да доведе до лош дъх. Причината е същата – високо съдържание на захар.

4. Болни сливици
Нашите сливици имат естествени вдлъбнатини, в които падат частиците от храната. Натрупва се гной, който се появява в процеса на борбата на сливиците с микробите. В резултат на това се образуват т.нар. Задръствания: те не само излъчват неприятна миризма, но могат да причинят и възпалено гърло.
5. Хрема
Излишната слуз, която се появява по време на хипотермия, настинка или алергия, също води до лош дъх.
6. Хроничен рефлукс

Движението на съдържанието на стомаха обратно в хранопровода може да причини не само киселини, но и лош дъх. Ако срещнете този проблем всеки път след хранене, не трябва да отлагате посещението при лекаря.

7. Диабет или кето диета

И в двата случая един от страничните ефекти може да бъде така нареченият ацетонов дъх. Пациентите с диабет също могат да миришат прекалено сладко поради повишени нива на кръвната захар.

8. Алкохол

Редовната употреба на алкохол променя баланса на микрофлората на устата. При тези, които обичат да пият, „лошите“ бактерии, които причиняват неприятна миризма, се увеличава значително.

9. Кафе с мляко

Миризмата на кафе от устата ви не е най-лошото нещо, което може да ви се случи сутрин. Според учените кафето и слюнката се неутрализират. По-лошо, ако подпиращото питие е с мляко. Аминокиселините, съдържащи се в него, в комбинация с характерната дехидратация на устната кухина, могат да причинят наистина неприятна миризма.Терапия с пелин за всеки, който има възпалителни огнища в организма или други здравословни проблемиТерапията с пелин се препоръчва особено на бъдещите родители преди забременяване, както и на всеки, …Apr 16 2019vijti.com

Източник: Здраве

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!