Детектор на лъжата за родителите на изчезналия Ники: Върху какви версии се работи?
На третия ден от изчезването на 13- годишното дете със Синдром на Даун – водолази с лодки го издирват в язовирите около село Конаре. Дронове, техника, жандармерия от цялата страна и стотици доброволци остават на терен, но следи от детето няма.
Криминалисти разпитват родителите с детектор на лъжата и проверяват всички версии – изчезване, отвличане или тежко криминално престъпление.
Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС. Началникът на районното управление в Казанлък гл. инсп. Андреан Аврамов даде последни новини от разследващия екип.
Снимка: bTV
„Работи се по всички възможни версии – дали детето е изчезнало, дали е отвлечено, или срещу него е извършено някакво престъпление. Това са основните версии. Хората, които са включени в издирвателните действия, са може би около 200 души“, каза той.
И заяви, че на този етап не може да разкрие резултатите от разпита на родителите с детектор на лъжата, тъй като все още тече разследване.
„Техните разкази са за това, че детето просто е излязло от дома си и най-вероятно се е загубило“, уточни той.
Снимка: bTV
Доц. Милен Иванов е специалист по издирване и сигурност. Пред bTV обяснява, че при всеки случай на изчезнало дете „усилията никога не са достатъчни“.
„Два дена дете да оцелее на тази възраст извън дома си, особено с такава генетична аномалия, е силно притеснително и най-вероятно не е много положителен крайният резултат. Децата с подобни аномалии трудно се ориентират в природата“, каза той.
По думите му деца със заболяване като на Ники не напускат доброволно познато място.
Снимка: bTV
„За да напусне познато място трябва или да е провокирано от хората около него, или да се е впечатлило от нещо, което е видяло. Засега случаят много прилича на Сашко – дете със затруднения в пространствената ориентация, което изчезва“, обясни той.
Припомняме, че историята на Сашко имаше щастлив край – той беше намерен, след като е оцелял девет дни.
„Две нощи при минусови температури – хипотермия, гаранция, още на първата нощ. И летален изход“, каза обаче доц. Иванов за случая на Ники.
В утрешният ден се очаква полицията и доброволците да продължат с обходи в целия район и да разширят периметъра на действие.