Мрежата буквално закипя от коментари след тази СНИМКА на дете насред улицата в София (Снимка)

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Една снимка в социалните мрежи днес стана повод за ожесточени дискусии, която прерастна в истинска словесна война. Става дума за кадър, на който се вижда дете , разхождащо се по софийските улици, облечено като Смъртта за Хелоуин. Това, което предизвика бурните коментари, бе въпросът дали трябва да се празнува въобще този празник у нас. Според мнозина важното в случая е желанието на детето, докато други тотално отричат мястото на въпросния празник в родните традиции.

дете маскирано за Хелоуин

“Оставете децата да празнуват каквото си поискат, б*ти комплексарския народ, щом им е забавно и им харесва нека го празнуват, б*ти кретените в тая държава, всеки комплексар. Повечето такива на живо изглеждате всякаш за вас всеки ден е Хелоуин, бачкате 8 часа и се разхождате като изнервени зомбита. Пийнете си успокоителните”, съветва Марио П.

“Само ходите и снимате, оставете децата да си живеят детството и да не се чувстват притеснени, че ще ги снимате и качвате по групите. Всеки си празнува каквото иска, който иска Хелоуин да празнува, кой иска 9 септември да си прави манифестации и така.”, отбелязва друг.

Други не смятаха точно така.

“Този гаден американски празник въобще не трябва да се споменава в България! Малко ли български и християнски празници имаме?”, пише Наско П.

Не липсваха и мнения, че това, че почиташ този празник, не значи, че не почиташ Деня на народните будители.

Празникът Хелоуин се отбелязва всяка година на 31 октомври – в навечерието на католическия Ден на Вси светии на 1 ноември. Първоначално е разпространен в англоезичните страни, но впоследствие става популярен в голяма част от Европа, Латинска Америка, Австралия, Нова Зеландия и някои азиатски държави.

Честването на Хелоуин води началото си от традициите на древните келти в Шотландия и Ирландия.

Черният и оранжевият цвят традиционно се свързват с празника. Оранжевото символизира сила и издръжливост, а заедно с кафявото и златното – прибиране на реколтата и есента. Черното обикновено е символ на смъртта и мрака и служи за напомняне, че навремето Хелоуин е бил фестивал, маркиращ границите между живота и неговия край.

Той е вторият най-комерсиален празник след Коледа.

А вие на какво мнение сте? Безобидно ли е децата ни да се разхождат в страшни костюми и да събират лакомства по къщите, или това е поредното „чуждопоклонничество“ и претопяване на българските традиции?

Във Филиповци закипя: 13 нови случая от вчера насам, нов бум и в страната – актуално от ЩабаСлед като вчера се затегнаха мерките в ромските квартали на столицата, когато стана ясно, че там е с…Apr 17 2020vijti.com

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!