Вижте как живее Ахмед Доган: Позлатена тоалетна чиния, джакузи за 50 бона, личен спа-център и баня от 120 квадрата!
Има ли султански дворец в Бояна ? За повече наши колеги познавачи, това е риторичен въпрос, както предполагаме и за вас ревностните читатели на Novini.store
От верни наши сътрудници работели в сараят на лидера на ДПС, разбрахме че в 120 квадратовата си баня, Доган е позлатил седалото си. Апартаментът му бил овален и се намирал в най – защитената висока точка в огромният му личен дворец. Наред с отходното бижу в банята му, имало и поръчково джакузи с над двадесет вида подводен масаж, където известният политик обичал да се плацика със здравословни океански соли, етерични масла, розови листа а понякога и мляко.
Но как можеш да се сдобиеш с всичко това? С честност и лоялност в политиката? Едва ли.
Един от примерите по въпроса гръмна преди известно време – аферата “Цанков камък”. Но пак ли ще се изненадате ако ви каже че това е просто детайл в работата на Доган. Ако си мислите че скандалните 1 500 000 лева които той е взел като комисионна са единственото му нарушение пред избирателите и обществото – жестоко се лъжете. Само от Тарго.бг днес ще научите за един още по голям скандал около Сокола, който тепърва ще разкрие начините за позлатяване на бидето му.
Това е аферата с водното огледало край Кърджали. Кметът на Кърджали Хасан Азис, който според Цветан Цветанов е обвиняем по делото за „Водното огледало”, определи случая като „балон, който ще се спука в съдебната зала”. Той каза още, че е спокоен и е без притеснения, и ще изчака съдът да се произнесе. По време на парламентарния контрол министър Цветанов определи корекцията на река Арда в чертите на града като „само атракционен обект” и после огласи, че кметът Хасан Азис е привлечен като обвиняем.
Според него това е един нефункционален обект на стойност 78 млн. лева. По думите му „Водното огледало” е пример за източване на държавни средства.
Преди седмица Прокуратурата повдигна обвинение на Хасан Азис, като длъжностно лице – кмет на община Кърджали, с цел да набави за другиго – „Устра холдинг” АД, гр. Кърджали имотна облага e направил опит да възбуди и поддържа заблуждение у Пламен Орешарски, министър на финансите на Република България по това време и Асен Гагаузов – министър на регионалното развитие и благоустройството на Република България, относно цената на имот с площ 15,966 кв. м., намиращ се в землището на град Кърджали и попадащ в реализацията на обект „Укрепване бреговете на река Арда”, а именно, че цената на този имот е 8 940 960 лева, след като действителната цена е 846 200 лева и с това направил опит да причини вреда в големи размери – 8 094 760 лева.
На Хасан Азис е взета мярка за неотклонение „подписка”. Нашата информация по случая е че от въпросното разследване отново ще изплува дългата ръка на Доган, който по наша информация е взел повече от 8 милиона лева комисионна от целият този проект.
Водното огледало е най-модерното хидротехническо съоръжение в България.
За изграждането му МРРБ осигури над 77 милиона лева. То защитава Кърджали от наводнения и превръща Арда в плавателна река в рамките на града. Водното огледало придава уникален облик на Кърджали и е отлична база за развитие на водните спортове и туризма в Източните Родопи. Със заря посред бял ден и атракция от бръмчащи по водата скутери бе открито уникалното съоръжение през юни 2009 г. Инж. Станилов уточни тогава, че това е единственото по рода си в България подобно укрепване на речно корито. При неотдавнашното си посещение в Китай той видял подобно съоръжение, но в много по-малки размери и с огромната инвестиция от 200 милиона долара.
Местните фирми „Ардастрой” и „Саварона” изпълниха строително-монтажните работи за 18 месеца, вместо за предвидените 30. Михалевски припомни, че проектът е с 38-годишна история, която започва през 1971 г. с първото възлагане на предпроектните проучвания. Почти 9 пъти е поскъпнал строежът на „Водното огледало” в Кърджали за 8 г. През 2001 г., когато стартира за първи път строителството на корекцията на Арда, бяха заделени 8,7 млн. лв. по последни данни обаче са похарчени над 77 млн.
Първият договор е подписан през 2001 г. между МРРБ и строителния холдинг „Хидровиатехстрой”. През пролетта на 2002 г. строителството бе спряно, а правителството на НДСВ изпрати две комисии за проверка. Резултати от нея не бяха огласени.
3 г. по-късно БСП се амбицира да завърши „Водното огледало”. Наливането на средства започна в края на 2005 г. с 2 млн. лв.
В началото на 2008 г. бе сключен нов договор за 58,480 млн. с обединение „Арда Кърджали”. В него са фирмите „Станилов” ЕООД, „Ардастрой”, „Саварона” и АБ. По-голямата сума бе обяснена с предвиденото изграждане на 9 шлюза на бетоновия яз в района на Ардински мост.
Според проекта укрепването на бреговете на река Арда обхваща общо 2,5 км. Включва изграждане на подпорни стени, колектори и други съоръжения.
„Водното огледало” се превърна в лайтмотив на предизборната кампания на БСП в Кърджали. По време на официалното откриване шефът на една от фирмите изпълнители – Георги Станилов, заяви, че на вече бившия зам.-министър на строителството Димчо Михалевски, който е от Кърджали, трябва да се издигне паметник приживе за проекта.
Единственият засега обвиняем по казуса с „Водното огледало“ Хасан Азис определи случващото се като лош политически театър в три действия, умишлено разиграван преди подготовката за местните избори, като прогнозира още политически репресии. На извънреден брифинг в кметството той изложи своята гледна точка за обвинението му за имотна измама и не пропусна да поздрави артистите от театралната и политическата сцена с Международния ден на театъра.
„Аз твърдя, че община Кърджали е най-проверяваната община в България. Справката ни показва, че от началото на активната работа на кабинета през септември м.г. до март т. г. общината е проверявана 93 пъти. Всяка проверка продължава от един до три месеца. Всяка 10-а проверка е по сигнал на областната управа”, подчерта той. Азис припомни, че на срещата си с премиера Борисов в началото на март т. г. един от основните въпроси, които поставил, била „липсата на диалог между местната власт и областната администрация, между местната власт и народния представител Цвета Караянчева от ГЕРБ”.
Той обаче акцентира върху факта, че подписът на Караянчева в качеството й на общински съветник от ГЕРБ /преди да се озове в парламента/ фигурира под единодушното решение на сесията от 23 декември 2008 г. “Според протокол 14 от заседанието тогава, всички общински съветници приемат подробен устройствен план, предвиждащ изграждането на обекти от публична общинска собственост „Укрепване бреговете на река Арда в чертите на Кърджали”.
Според него в настоящия момент той е най-удобният и логичният политически бушон за сегашните управляващи, нарочен да гръмне след министрите и след лидера на ДПС Ахмед Доган. В Движението обаче не били изненадани от този развой на събитията, дори се учудили на закъснението. „Заприлича ми на народен трибунал – министърът на вътрешните работи прочете обвинението срещу мен от трибуната на парламента. Тук има два въпроса – защо обвинителният акт се чете от представител на изпълнителната власт, това не е ли работа на представител на законодателната власт?
По Конституция няма ли разделение на властите?”, запита Азис.