„Ще си спомням усмивката на госпожата президент“: Кои са младите, които се сгодиха в Гербовата зала?
Доброволци от един от гвардейските отряди се сгодиха в Гербовата зала в президентството на 6 май – празник на Българската армия и Ден на храбростта.
Това са 26-годишната Добринка и 29-годишният Тодор. Двамата са заедно от две години.
Когато Тодор разбира, че ще са заедно на събитие при президента, решава, че това е моментът, в който ще падне на едно коляно.
„Те се съгласиха да нарушат протокола и след като свърши официалното награждаване на младежките гвардейски отряди, те ни приветстваха, започнаха да разказват историята ни накратко“, разказва Тодор Пепелов.

„Аз не можех да говоря в този момент. Даже на кадрите се вижда как той стои, вече трепери. И той ми каза: „Айде, кажи вече!“. И аз: „Да!“. Всъщност е било твърде дълго време, в което съм го мълчала, но бях в голям шок“, казва Добринка Сбиркова.
След президентството младата двойка пристигна в къщата на чичото на Тодор в село Паталеница. Родителите чакали с трепет новини от София.
„Трудно е да се предвиди. Надявахме се, почти бяхме сигурни, че ще се случи, но не бяхме на 100% сигурни“, казва бащата на Тодор – Милен Пепелов.
„Надявам се да бъдем достойни баба и дядо за техните деца. Благодарим ви, деца, че ни направихте съпричастни на специалния си ден“, споделя Мария Пепелова, майка на Тодор.
На въпроса какво ще си спомня най-ясно след време Добринка отговаря: „Ще си спомням усмивката на госпожата президент, която стоеше и ни гледаше“.

За бъдещия си съвместен живот младите си пожелават здраве.
„И да се обичаме – всичко друго ще бъде наред“, казва Тодор.
„Да, ще се нареди, така е“, добавя Добринка.

Двойката получи подарък от президента – сватбени чаши.
