Отстрелването на хора в САЩ продължава: Федерални агенти простреляха двама души и в Портланд
Случаят идва, след като ден по-рано служител на имиграционните власти застреля в Минеаполис жена в автомобила ѝ. Според правителството стрелбата е била извършена при самоотбрана, но кметът на града я нарече „безразсъдна“ и ненужна.
„Двама души са в болница след стрелба, в която са участвали федерални агенти“, съобщи полицията в Портланд в изявление.
Полицията заяви, че не е участвала в инцидента.
Ей Би Си Нюз съобщи, че агентите, участвали в стрелбата, са от Американската митническа и гранична служба и че ФБР води разследването.
„Състоянието им (на хората, които са били простреляни) е неизвестно. Полицаите са установили, че двамата души са били ранени при стрелбата, в която са участвали федерални агенти“, се казва в изявлението на полицията.
„Разбираме повишените емоции и напрежение, които много хора изпитват след стрелбата в Минеаполис, но моля обществото да запази спокойствие, докато работим, за да научим повече“, каза полицейският шеф Боб Дей.
Стотици протестиращи запалиха свещи и положиха цветя в памет застреляната в Минеаполис жена, която беше идентифицирана като 37-годишната Рене Никол Гуд. Според информациите Гуд е американски гражданин и живее със семейството си в тази част на града.
