Олег Ковачев: Във филма за Гунди го няма Гунди

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

В нашумелия филм „Гунди-легенда за любовта“ го няма Георги Аспарухов. Това мнение сподели във фейсбук режисьорът и актьор Олег Ковачев.

„Със сигурност е най-професионално заснетият филм в българската история на киното. По всички закони на христоматията на това изкуство. Прекрасна операторска работа. Изключителна актьорска игра на главните персонажи. Изпипани комедийни, лирични, романтични и трагични епизоди. Финал, направен така, че да разплаче всички в залата.

Този филм ще счупи всички рекорди по зрителски интерес и печалба за продуцентите. Ще се гледа в цял свят, не само от българи но и от европейци, американци и азиатци. Защото филмът е съвършен продукт на комерсиалното кино. Целият екип заслужава поздравления за вложения труд“, коментира Ковачев.

„Има само един проблем. Да ме извинят моите приятели Иван и Андрей. В този филм го няма Георги Аспарухов. Няма го притеснителният, срамежливият любимец на българския народ. Видях един фукльо, жонглиращ с топката. Видях един обигран сваляч. Но не видях Гунди.

Излязох си на трийсетата минута. После зрители ми казаха, че държавна сигурност е убила Георги Аспарухов, филмът го доказвал. Ако и това е вярно е тъжно, защото истината не трябва да върви по стъпките на народната мълва, нищо, че може би днес е модерно за всичко да се обвиняват ченгетата“, е мнението на режисьора.

Олег Ковачев партнира на Апостол Карамитев в „Рицар без броня“

„Този филм трябваше да се казва просто „Легенда за любовта“. Нямаше да е толкова касов, но щеше да е по-честно спрямо хората, които имат в себе си изграден образ на най-красивия, най-елегантния, най-добрия и най-обичан български футболист“, смята режисьорът.

Звездата на Олег Ковачев изгря в средата на 60-те години, когато още съвсем малък той изигра детето във филма „Рицар без броня“ и си партнираше с големия Апостол Карамитев.

През 2003 г. той първи направи филм за Георги Аспарухов – документалният „Балада за Гунди“, спонсориран от БНТ.

Олег Ковачев е един от хората, които възстановиха почти стогодишното кино „Влайкова“. Той е председател на настоятелството на Народно читалище „Антон Страшимиров – 1926“, където на ул. „Иван Асен II“ се помещава и легендарното софийско кино.

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!