„МВР е гангренясало, трябва да се реже“: Костадинов поиска оставката на Даниел Митов заради случая от Варна

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Председателят на „ВъзражданеКостадин Костадинов поиска от парламентарната трибуна оставката на вътрешния министър Даниел Митов заради случая от Варна, при който Явор Георгиев почина при обстоятелства, сочещи към полицейско насилие. Според Костадинов политическото ръководство на МВР се опитва да замете престъплението под килима.

Случилото се във Варна с убийството на един български мъж не е прецедент. Сходен случай имаше и в Казанлък. Все повече хора си задават въпроса дали полицаите са пазители или нарушители на обществения ред. Разбира се, в системата на МВР има много почтени хора, за които службата в името на българските интереси и обществото е въпрос на дълг и чест. Но не можем да си затваряме очите за онова, което се случва в МВР в последните години, добави депутатът от трибуната в Народното събрание.

По думите му заради ниския интерес към вътрешното ведомство кадровиците са принудени да правят компромиси и да назначават „полуграмотни“ и „полукриминални“ индивиди.

„Заради такива пропуски и заради занижените изисквания в полицията влизат хора, които биха били обикновени квартални мутри. МВР е сериозно гангренясало и трябва да се реже“, заяви Костадинов.

Той подчерта, че с освобождаването на полицейски началници из страната положението няма да се подобри и още веднъж обясни, че промените трябва да започнат от политическото ръководство на МВР, начело с министъра на вътрешните работи.

„Трябва да си отиде самият министър. Оставката на Митов е наложителна, защото най-малкото няма нищо общо с МВР. От „Възраждане“ настояваме за оставката на Даниел Митов. Ако у него има поне малко мъжко достойнство, трябва да си подаде оставката до края на деня, а не да изисква оставките на шефовете областните дирекции на МВР. Кризата на доверието е много тежка и сериозна“, посочи още политикът.

След Костадинов на трибуната излезе и председателят на „Величие“ Ивелин Михайлов, който също взе отношение по случая от Варна.

Според него обществото у нас от дълго време е настроено срещу полицейските служители, защото те са спрели да изпълняват функциите си на пазители на реда и закоността и вместо това са се превърнали в „бухалки“.

Той обаче поясни, че отговорността за това не е толкова на вътрешния министър, колкото на хората в сянка, уточнявайки, че „България знае кои са основните двама човека“.

След това народните представители преминаха към първо обсъждане на промените в Закона за гражданското въздухоплаване.

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!