„Махайте се оттук! Отивайте да убивате в Палестина! Ходете да ядете в Газа, там също има хубава бира“ – Видео

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Собственикът на ресторант в испанския град Виго изгони група туристи от Израел. Мъжът, ливанец по произход, каза на израелските клиенти да напуснат заведението, когато ги попитал откъде са.

„Махайте се оттук! Отивайте да убивате в Палестина! Ходете да ядете в Газа, там има хубава бира“, изреждаше собственикът на име Самир Слим, докато прибираше от масата бутилките и менютата.

По думите на Слим те възкликнали „Да живее Израел!“, когато ги попитал откъде са. Когато са си тръгнали, един от тях се обърнал към него и казал: „Майната ѝ на Палестина“.

Посолството на Израел в Испания осъди действията на собственика на заведението в социалната мрежа Х: „Напълно недопустимо е в Испания през 2025 г. да се гонят клиенти от ресторант, само защото са израелци. Такава Европа, в която евреите се страхуват да говорят на собствения си език, е една Европа с много голям проблем“.

Заради обществения отзвук компетентните органи във Виго са започнали проверка по случая.

 

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!