Камелия: Със съпруга ми се познаваме от деца, аз го знам откакто той беше 3-годишен

Цветница е и имен ден има едно от най-емблематичните поп-фолк певици у нас – Камелия.
В студиото на „Тази неделя“ тя сподели, че всяка година празнува различно. На празници обича да събира нейните близки и семейството на съпруга ѝ.
„Някой път си оставяме и сами. Понякога празнуваме с хора – роднини и приятели. Различно е – нямаме традиция, каквото е емоцията“, каза певицата. Нейният съпруг Цветин днес също има имен ден.
Камелия сподели, че името ѝ идва по бащина линия – от името на баба ѝ, на която всички казвали Кана, но тя била Петкана.
„Но каква е връзката между Петкана и Камелия? Явно е някаква съвременна връзка. Майка ми е искала да ме кръсти Миглена, защото съм се родила с големи мигли. Но ето че името Камелия ми е паснало перфектно“, коментира певицата.
Затова дали името предначертава съдба – Камелия отговори, че според нея всяко нещо в света има своята енергия.
„И няма как, когато ти е дадено това име, то да не носи своята енергия. Винаги съм си харесвала името“, сподели тя.
Певицата разказа, че съпругът ѝ е избрал името на детето им – Баян.
„Аз като една съвременна майка исках нещо засукано, по-трудно произносимо“, отбеляза Камелия.
„Ние живеем вкъщи и той беше загледал един български сериал и ми написа „Какво ще кажеш за името Баян? Знаеш ли, че това е прабългарско име“. Тогава събрахме информация и аз откликнах“, разказа тя.

Певицата сподели, че в родителството се учи на търпение и на това да даваш пространство на едно ново същество, което все още намира място и се себеосъзнава къде е попаднало и къде се намира в този свят.
“Цветин от първия ден го къпе, помага ми, скача, играе. Много ни помагат и двете баби. С него се познаваме от деца, аз съм 7-години по-голяма от него и го знам, откакто той беше 3-годишен. Заедно сме от 27 години – 24/7 и се познаваме много добре“, сподели певицата.

„Когато основата са любов, когато взаимоотношения са чисти, когато са ясни и когато си без маска с любимия човек, тогава винаги има какво да се каже, какво да изненадва. А в крайна сметка винаги можеш да кажеш, „изненадай ме“, сподели още тя.
„Той е човекът, който вкъщи ни държи будни. Аз съм по-склонна да заспива. Той вкъщи държи семейството и се грижи за това нашите взаимоотношения да не заспиват“, допълни ощe тя.
Според нея големият убиец на любовта е ежедневието.
„В началото се влюбваме с едни добре поставени маски, за да се представим пред другия по най-добрия и хубавия начин, който иска да види отсреща човека до нас. Обаче ежедневието лека по лека сваля всяка обелка от лука с ежедневието и годините. В крайна сметка остава твоята същност, която другия не познава. Тогава започват проблемите“, споделя Камелия.
„Ние сме преминавали заедно всяка лична и професионална трудност заедно“, каза тя, като отбеляза, че с Цветин работят заедно.

Двамата подаряват на сръбския тенисист Новак Джокович – който е почитател на певицата, чипровски килим. Такъв получава и Григор Димитров.
„Той ми падна на колене и аз го целунах по челото“, сподели Камелия за срещата си с Джокович в заведението, където чака, за да го поздрави.
„Той е толкова естествен, че когато ми падна на колене, аз му казах „Ела, кака да те целуне по челото“, разказа тя.

По думите ѝ Новак Джокович е вдъхновение, успял да съхрани ценностите в себе си.
„Масово, когато хората имат успехи – професионални, финансови, те потискат и затварят човешкото в себе си толкова дълбоко, че остава една личност, която се превръща в мъртъв продукт“, смята певицата. Тя отбеляза, че това не ѝ е чуждо.