Калин Стоянов със сигнал срещу Иван Демерджиев до прокуратурата
Бившият вътрешен министър Калин Стоянов съобщи, че е подал сигнал до изпълняващия функциите главен прокурор Ваня Стефанова. Сигналът е с искане за проверка на досъдебното производство, по което е обвиняем неговият предшественик в МВР Иван Демерджиев.
За действието си Стоянов информира с публикация в личния си профил във Facebook. „Аз съм на мнение, между другото, както и министър Демерджиев многократно е споделял, че всички би следвало да сме равни пред закона“, написа още той.
Разследването срещу Иван Демерджиев започна през април миналата година, когато прокуратурата му повдигна обвинение за корупция в размер на над 1,4 млн. лева. Тогава стана ясно, че производството е образувано по сигнал именно на Калин Стоянов.
Новият сигнал е пореден епизод от публичния конфликт между двамата бивши ръководители на силовото ведомство. През март тази година Стоянов подаде сигнал срещу Демерджиев за отправени заплахи. В отговор Демерджиев отхвърли обвиненията и заяви, че не е използвал министерството за репресии.
