„И ми беше казано, че са направили грешка“ – Тръмп за удара срещу Суми

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че руският удар по украинския град Суми, при който загинаха най-малко 34 души, е „ужасно нещо“.

Мисля, че беше ужасно. И ми беше казано, че са направили грешка. Но мисля, че това е ужасно нещо. Мисля, че цялата война е ужасно нещо, каза Тръмп на борда на Air Force One, докато се връщаше във Вашингтон.

Помолен да уточни какво има предвид под „грешка“, американският президент обясни, че „те са направили грешка, ще ги попитате“ – без да уточнява кого или какво има предвид, предаде АФП.

Съветът за национална сигурност (СНС) на американския лидер по-рано нарече руския удар „ясно и сурово напомняне защо усилията на президента Доналд Тръмп да се опита да сложи край на тази ужасна война идват в решаващ момент“.

Нито Тръмп, нито Белият дом посочиха Москва като извършител на атаката, въпреки че държавният секретар Марко Рубио по-рано поднесе съболезнования на „жертвите на днешната ужасяваща руска ракетна атака срещу Суми“.

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!