Илияна Йотова: Правителство ще има докато каже г-н Пеевски

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

„Вчерашният ден произведе една новина, която беше най-важният резултат от всичко – не е важно какво ще бъде решението на коалицията, нито на партия мандатоносител, има четвърта партия, от която зависи дали едно правителство ще бъде стабилно или не.“ Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова, коментирайки резултатите от третия вот на недоверие срещу кабинета „Желязков“, предаде БГНЕС.

„Това, което беше говорено под сурдинка, правителство ще има, докато каже господин Пеевски“, уточни вицепрезидентът.

Йотова коментира напрежението на вчерашния протест, организиран срещу приемането на еврото от „Възраждане“. „Не смятам, че този начин на протест е нормален. И протестиращи, и полицаи, и всички български граждани сме от едната страна на барикадата, защото и този вот и дискусията показаха, че проблемите на финансовата политика и ситуация в страната са доста по-тежки от трите часа и половина дискусия, които бяха проведени“, каза тя.

Йотова е очаквала, с много по-бързи темпове да бъдат събрани приходите. „Имам усещането, че цялата държава сме в едно очакване нещо добро да се случи, а то не се случва“.

По отношение на референдум за еврото, тя смята, че „българските граждани трябва да бъдат питани. Моята позиция от тогава до ден-днешен остава непроменена. Всеки ден цените са по-високи, нормални са притесненията на хората.“

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!