Бащата на Елвиса ще бъде особен управител на „Лукойл“?
Петко Николов ще бъде особен управител на „Лукойл“ у нас. Това обяви във „Фейсбук“ бившият посланик в Русия Илиан Василев.
В кулоарите на парламента на въпрос дали Петко Николов ще бъде особеният управител на „Лукойл“ Бойко Борисов, който още вчера заяви, че в кабинета се разбрали това да е български гражданин, отказа да отговори. Но според редица спекулации, именно Николов ще бъде назначен на този пост. Малко преди 11:00 часа в четвъртък пък падна ветото, наложено от президента Румен Радев за назначаването на фигурата на особения управител на рафинерията у нас.
Николов беше председател на Комисията за защита на конкуренцията в периода 2003 – 2016 г., на Патентното ведомство и изпълнителен директор на Националната компания „Индустриални зони“ (НКИЗ). От 9 април 2024 г. до 16 януари 2025 г. беше министър на икономиката и индустрията в служебното правителство на Димитър Главчев.
Той е баща на риалити звездата и сериен сваляч Мартин Николов, известен повече като Елвиса.
Петко Николов, започва кариерата си като адвокат, после е бил шеф на Комисията за защита на конкуренцията, на Патентното ведомство, на Агенцията по приватизация, на Национална компания „Индустриални зони“.
68-годишният ботевградчанин е магистър по „Право“ от Софийския университет, специализирал е валутен, митнически и данъчен контрол, както и наказателноправни науки. Магистър е по финанси от ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“ и доктор по икономика и управление – интелектуална собственост в УНСС. Майката на Мартин Елвиса пък е един от най-известните столични нотариуси – Мариета Николова, а кантората й е срещу Спортната палата.
Източник:mirogled.com
