Австралийски банки връщат пари на свои клиенти, които са мамели

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Австралийската банка Ей Ен Зет (ANZ) обяви, че е заделила 559 милиона австралийски долара (376 милиона щатски долара), за да плати обезщетения на хиляди техни клиенти, които са били ощетени от неправомерни такси за услуги и лоши финансови съвети. С това парите, които ANZ ще връща достигат общо 1,1 милиарда за 2018 и 2019 година, пише БГНЕС.
От финансовата институция, която е една от четирите най-големи банки в Австралия, казаха, че осъзнават щетите, които са причинили на свои клиенти и акционери и са отделили 500 свои служители, които да изготвят списъците с хора, които ще бъдат компенсирани.
Законът за мерките срещу изпиране на пари принуждава банките да викат всички клиенти на гишеОфанзива по банките. Служителите привикват клиенти лично на гише, за да актуализират контактната инф…Sep 30 2019vijti.com

Националната банка на Австралия (NAB) също е отделила стотици милиони за компенсации. Тя има фонд от 832 милиона австралийски долара.
Обезщетенията бяха разпоредени, след като държавна комисия проведе разследване на бизнес практиките на големите банки. Разследването приключи по-рано тази година, с унищожителен доклад за ширещи се нарушения и професионална небрежност в банковия сектор. От комисията разкриха, че банките редовно начислявали такси на починали хора, взимали пари за услуги, които изобщо не били извършени и давали на клиентите си лоши съвети, което довело до тежко финансово положение на много от тях.

Разследването продължи близо година, като финалният доклад беше особено критичен към NAB и доведе до оставките на председателя на борда на директорите и изпълнителния директор на банката.
Според общата оценка на експерти, банкерите ще трябва да върнат около 6 милиарда долара на ощетените, като освен NAB и ANZ, още две банки ще връщат пари.
Последните новини около банките у нас:
Служителите привикват клиенти лично на гише, за да актуализират контактната информация за тях. Причината е Законът за мерките срещу изпиране на пари.

Вече и обикновените граждани попадат по ударите му. Всеки, който има сметка в банката, влог, карта, кредит или ползва някаква друга банкова услуга, трябва да се яви на гише, за да актуализира личните си данни. В това число влизат адрес, номер на личната карта, месторабота, телефонен номер и т. н.
Според Закона за мерките срещу изпиране на пари, банките трябва да поддържат актуални клиентски досиета, обосновават се от най-голямата финансова институция в България. Периодичността на обновяване на данните се определя индивидуално за всеки клиент, според рисковия му профил.
Източник: actualno
Наглостта на банките е безгранична: Налагат такси и при проблеми в семейните отношенияТакса при проблеми, които могат да се появят в семейните отношения, са сложили някои банки у нас, пи…Aug 30 2019vijti.com

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!