Не си давайте парите за скъпи лекарства пийте тези 3 билки!
Билкарката Елена Зайцева е сред най-популярните хора в Русия, които помагат срещу всякакви болести. На нея са познати над 1100 билки които използва за лечение на много видове болести.
Едва на 8 години започва да се занимава с билки. Близо 90 години тя не е спира да обикаля цялата страна включително и далечния изток, за да събира билки. Канят е манастири и църкви с беседи за лечението с билки.
Изнесла е много публични лекции в големите градове в Русия както и пред научно висококвалифицирани екипи, и много лечебни заведения.
Тя винаги казва: „Ако не ви се боледува – отидете в градината и си изкопайте тези 3 корена – глухарче, репей, и троскот.
От тези 3 корени може да си направете лечебна билкова смес и да я пиете.
събирам 25 корена, но зная, че не всички хора могат да го правят, затова и тези трите са ви достатъчни“
Троскот
Един много упорит плевел е троскота, който Господ ни е дарил буквално под краката ни, да се лекуваме. Не съществува градина в която да не расте.
Няма такова заболяване, което да не може да пребори, започвайки с очите и свършвайки с онкологичните заболявания.
Ако не знаете с него се лекуват всички животни в гората, както котките и кучетата.
За човек той е безценен дар с това, че възстановява обмяната на веществата която е нарушена.
Отварата и настойка от този корен се използват при видове отоци с различен произход, заболявания на белите дробове, цистит, не задържане на урина, диабет, хипертония, камъни в бъбреците и жлъчния мехур, бъбреците, хроничен бронхит, чревни заболявания.
Троскота помага и като болкоуспокояващо, при подагра, артрит, ревматизъм, лумбаго. Направеният сок и отварата от това свежото растение може да се приемат през цялото лято – при частична загуба на зрение е отлично средство.
Помага и за болка ниско в гърба, туберкулоза, ексудативна диатеза, ожулвания, дисфункция на яйчниците при жените.
Няма никакви противопоказания за използването му.
Нека се знае, ние смилахме корените на троскота и правихме брашно и после си печахме хляб.
Този хляб е много по-полезен и вкусен от пшеничния хляб. От него също можете да си правите видове каши, кафе и каквото се сетите.
Корен от репей
От дългогодишният си опит, Елена Фьодоровна казва, че този корен помага при лечението на всички видове рак.
Като допълнение, коренът от репей се взима при синузит, диабет, бронхит, кръвоносните съдове, при лечение на ставите и сърцето.
Ако приемате корена от репей като отвара, в продължение на 2-3 месеца, може да помогне дори при най устойчив хепатит С!
Корена елиминира холецистит, както камъните в бъбреците и жлъчния мехур. Възстановява кожата при изгаряния, спира косопада, рани от залежаване, екзема, трофични язви, псориазис, лупус, еритематозус.
Елена Фьодоровна казва, че тези три корена е добре да се изкопават през пролетта. Но през есента също е подходящо за събиране на корените от репей, глухарче и троскот.
Глухарче
Знаем, че глухарчето също е плевел. Когато пролетта пукне, събирайте листенцата на глухарчето, киснете ги за 2 часа в солена вода, за да се извлече тяхната горчивина, и си правете салати.
От листенцата му ние варим супа, а корените си ги печем.
Неговите корени лекуват злокачествена анемия, лимфните възли, рак на стомаха и черния дроб, диатеза, артрит, артроза, деформираща остеохондроза, всички стави.
През есента, ако забележите глухарче, което не е цъфнало и не е отдало всичкита си сила на цвета, го изкопайте.
През април и май глухарчето цъфти и сега е моментът да си направите хубава разходка сред природата и да си наберете от тези слънчеви и пълни с полезни вещества цветове.
За да си направите лечебен мед, са ви необходими:
около 400 г цветове, без дръжките (няколко шепи), на 1 л течност – 1 кг захар, 1 лимон, 1/2 ч. л. лимонтузу.
Заливате цветовете с 1.5- 1.8 литра студена вода. Прибавяте 1 лимон, който нарязвате на дребно и поставяте сместа на котлона.
Варите около 10-15 минути. Трябва да престои поне 12 часа и след това се прецежда през марля, като изтисквате хубаво цветовете.
Измервате течността. На 1 литър от сместа добавяте 1 кг захар.
Слагате съдът на котлона и варите на силен огън, като впоследствие се намаля. Пробвате меда с капка, капната върху чиния. Не се ли разлива, значи медът е готов.
Не трябва да се подвеждате, като виждате, че консистенцията е по-рядка. Като изстине медът ще се сгъсти.
Малко преди да се махне медът от котлона, се поставя лимонтузу.
Разсипва се горещ, в затоплени бурканчета и го обръщате с капачката надолу.
Ще бъде страхотно, ако ни последвате и споделите тази статия с приятелите си и вашето мнение (или опит) в коментарите!