Както се казва, любопитството уби котката. Понякога наистина е по-добре да останем в неведение за някои неща. Неща, които всъщност не внасят нищо положително в живота ни, а по-скоро могат да ни въздействат като коктейл от равни дози отвращение, объркване и параноя.
А някога беше толкова лесно. Всичко, което човек трябваше да направи, е да изключи телевизора или радиото, или да излезе навън. Днес обаче „навън“ не е никакво спасение, защото интернет е навсякъде, а почти всяка информация е на клик разстояние.
Да, търсачки като Google улесняват живота ни, но също така могат да ни предоставят отговори на въпроси, които дори не бива да задаваме. Сега Stars Insider събира списък с нещата, които никога не бива да търсим в Google.
Нашите здравословни симптоми
Д-р Google ще предаде лошите новини, можем да се обзаложим. Мислим си, че сме настинали? Със сигурност имаме много по-сериозно заболяване, което вероятно ще ни убие за броени часове. Или пък не.
Как се прави бомба (How to make a bomb)
През 2013 г. мъж има неблагоразумието на напише в Google „раница“ (backpack) и „тенджера под налягане“ (pressure cooker). Следващото нещо, което осъзнава, е, че полицията чука на вратата му.
Дървеници (Bedbugs)
Никога не бива да пишем тази дума в Google, защото по всяка вероятност следващото нещо, което ще направим, е да изхвърлим цялото си спално бельо, заедно с матрака.
Безсъние (No sleep)
Ако страдаме от безсъние и решим да потърсим нещо по въпроса в мрежата, накрая може да се окаже, че разглеждаме историите на ужасите на сайта Reddit.
Нещата, които правим / харесваме, плюс „рак“ (cancer)
Нещата, които правим или опитваме през живота си, най-вероятно ще ни докарат рак. Ако търсим в Google. Някъде, по някакъв начин, ще намерим връзка. Така че най-добре всячески да избягваме този информационен лабиринт, от който измъкване няма. Макар че шансовете не са на наша страна.
Синя вафла (Blue waffle)
Това всъщност е измислена полово-предавана инфекция, за която се твърди, че е засегнала женските гениталии. Слухът беше разпространен в интернет чрез доста обезпокоителна снимка на „заразена“ вагина.
Бразилски момичета (Brazilian Girls)
Да, има музикална група с името Brazilian Girls, но по-голямата част от резултатите ще бъдат много задници и съвети за кола маска.
Ларва в устата (Mouth larva)
Може би искаме да напишем „ларва на молец“ (moth larva), но автоматичното коригиране гарантира, че ще получим други резултати от търсенето. Изводът е, че в мрежата е извор на неочаквани обрати, които преобръщат стомаха.
Раждане (Giving birth)
Всичко е прекрасно, когато виждаме чисти и сладки новородени в обятията на техните майки. Но в мрежата самото раждане може да бъде изобразено и обяснено, меко казано, доста обезпокоително.
Фурние (Fournier)
Звучи като невинно френско име, нали? Да, ама не. Всъщност това е вид гангрена, която засяга гениталиите. Със сигурност не искаме да виждаме снимки на това.
Къде е телефонът ми (Where is my phone)
Това определено леееко ни плаши. Google наистина знае къде се намираме във всеки един момент от денонощието, 24/7, предупреждава lifestyle.bg.