Учени: Пълното спиране на употребата на алкохолни напитки е много по-опасно от алкохолизма

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Група учени от университета в Остин, Тексас, провели проучване и заключили, че консумацията на алкохол засяга продължителността на живота.
Под ръководството на психолога Карл Хоаган учените провеждат изследвания повече от 20 години, в които са участвали повече от 1800 души на възраст 55-65 години.
Участниците в експериментите са условно разделени на 3 групи:
тези, които страдат от алкохолизъм, умерено пиещи и абсолютни непиещи.
В резултат на това се оказало, че хората, които напълно се отказват от алкохола, живеят много по-малко от останалите – 69% от хората, които не пият умират преди да достигнат 65-годишнината си.
Академик Углов: Всеки човешки орган страда от приема на алкохол, пораженията са големиАкадемик Углов умира през 2008 година, но остава запомнен със своя принос в медицината. Той е вписан…Feb 14 2019vijti.com

Сред хората, страдащи от алкохолизъм 60% са починали, а сред умерено пиещите – 41%, въпреки че, както знаем, алкохолът причинява много опасни заболявания.
Учените също отбелязаха, че рязкото и пълно спиране на употребата на алкохолни напитки е много по-опасно от алкохолизма. Пълните резултати от проучването са публикувани в научното списание „Алкохолизъм: клинични и експериментални изследвания.“ Според учените спирането на алкохола докарва стрес на организма, който може да докара много по-големи бели на тялото от самият алкохол.
Продължителното приемане на големи количества етанол причинява вреди на централната нервна система. Но ниските дози алкохол имат потенциала да са полезни за мозъка, тъй като му помагат да се изчисти от отпадъчни вещества.

Още навремето някои учени са твърдели, че 50 г водка на ден е много полезна за сърцето.
Към подобно мнение се придържат и някои днешни специалисти. Но в крайна сметка и досега няма достоверни научни данни по този въпрос. Във всеки случай ние не се придържаме към това мнение – да се пие всекидневно водка, дори и в малки количества. Това е твърд алкохол.
При редовна употреба човек трудно би спазил безопасната доза, която е само 20-30 г на ден, защото лесно привиква към нея и дори и да не иска, увеличава дозата постепенно.
По съвсем друг начин стоят нещата с червеното вино, което в малки количества действително е полезно за хора над 50-годишна възраст. Но и тук основното е спазването на дозата – не по-вече от чаша червено вино на ден.
Източник: zdrave.to
Алкохолът затри доста млади актьори заради недоволство, липса на смисъл и мъчение от капризната чужда оценкаАртистичният чешит и бунтар Иван Ласкин си отиде едва на 48 години ден преди своя имен ден. На същат…Jan 22 2019vijti.com

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!