Всички трудово-социални служби се закриват, консултациите минават онлайн

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Новият министър на труда и социалната политика Наталия Ефремова обяви край на т.нар. трудови аташета на България на ключови за гастарбайтерите ни локации в Европа. Това става ясно от отговор по парламентарно питане на нейната предшественичка и настояща депутатка от ГЕРБ Деница Сачева.

От пространния отговор на Ефремова се разбира не просто, че няма да се води политика за разширяване на дейността на т.нар. Трудови и социални служби към посолствата и консулствата на България в Германия. Австрия, Великобритания, Швейцария, Испания и Гърция, където има безспорно най-голяма българска диаспора, а те директно се закриват заради „нуждата от съкращаване на разходите“. При това наведнъж и рязко – до края на тази година.

Това означава, че всички аташета се връщат у нас заедно с екипите си, консултирали досега български граждани, изпаднали в затруднения заради недобросъвестни работодатели, лоши условия на труд, измами и по въпросите с адресните регистрации, получването на пенсии, заплати и осигуровки у нас и в страните.

Според отговора на Ефремова се разбира, че всички консултации минават онлайн, в дистанционен формат. Не става ясно обаче как ще става това и как ще бъдат обхванати стотици хиляди нашенци. Само в Германия живеят близо половин милион.

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!