Хората на Радев: Санкциите срещу Русия спират метрото

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Ново малоумие на „Прогресивна България“ втрещи българите, с изключение на копейките, които подскачат от радост като Чебурашка с ескимо. Според Стефан Белчев, председател на парламентарната комисия по икономическа политика, новият пакет санкции срещу Русия, може да спре ремонтите на метрото в София.

Белчев изтропа тая чутовна глупост в ефира на Нова телевизия и изглеждаше видимо доволен от глупостите, с които заля ефира. Той определи включването на руския патриарх Кирил в санкционния списък като „малко несериозно“.

Стефан Белчев обвърза санкциите срещу режима на Путин с метрото в София

Белчев направи разграничение между вече приетия 20-и пакет санкции и предстоящия 21-и пакет, около който България обмисля възможността за вето. “Тази мярка, специално за патриарх Кирил, ми е непонятна. Лице от църквата не виждам по какъв начин би пострадало от едни такива евентуални санкции“, заяви той.

Белчев подчерта, че страната трябва да защитава собствените си интереси. „Имаме си национален интерес, имаме си български граждани и ние трябва да мислим преди всичко за тях“, каза той. Според него войната и наложените ограничения вече са се отразили на икономическите отношения между България и Русия.

Той предупреди, че част от новите санкции могат да засегнат и стратегическа инфраструктура. Като пример посочи столичното метро.

„Първа и втора линия са изцяло с руски модел мотриси. При приемането на такива санкции сме пред угрозата тези мотриси да не могат да бъдат ремонтирани при нужда“, заяви Белчев. Но не обясни подробности за космическите технологии, използвани при производството на свръхмодерните мотриси, без които не можем. А и явно не знае, че имаме алтернативи, които са в действие от доста време – купуваме мотриси от „Шкода“ и „Сименс“, които по всеобщо мнение са доста по-качествени.

Фокусът на разговора се измести към финансовото състояние на държавата. Според Белчев средствата по Плана за възстановяване и устойчивост са жизненоважни за бюджета, но остават няколко неизпълнени ангажимента.

„Тези неща наистина трябва в най-скоро време да могат да бъдат коригирани, за да можем да си получим изцяло финансирането“, каза Белчев, визирайки проблемите по железопътната инфраструктура и други забавени реформи.

Той изрази увереност, че бюджетът за 2025 г. ще бъде приет в близките седмици.

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!