Владислав Горанов: Олигарси плащат кампанията на Румен Радев

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Кандидат-депутатът обвини крупни бизнесмени във финансиране на президента

Водачът на листата на ГЕРБ-СДС във Варна Владислав Горанов обяви, че формацията е готова за всички сценарии след предсрочните парламентарни избори на 19 април. В интервю за предаването „Седмицата на Дарик“, бившият финансов министър отхвърли категорично съществуването на политически модел между ГЕРБ и ДПС, като същевременно отправи остри критики към президента Румен Радев и съпредседателя на „Продължаваме промяната“ Асен Василев.

Атаки срещу държавния глава

В анализа си за перманентната политическа криза у нас, Горанов обвърза финансирането на предизборната кампания на държавния глава с кръгове от едрия бизнес. Според него в страната има ясни примери за влиятелни фигури, които гравитират около формацията на президента.

„Това, което ми прави впечатление, е добре подплатената финансово кампания на Румен Радев. Няма билборд без неговия образ“, посочи кандидат-депутатът, като изрази предположение, че зад тези мащабни дарения към Сметната палата стоят крупни бизнесмени от Пловдивско.

Той припомни и действията на президента от 2023 година, обвинявайки го в опит да осуети влизането на България в еврозоната чрез иницииране на референдум в критичен за европейската интеграция момент.

Санкциите „Магнитски“ и Законът за хазарта

Във връзка със санкциите по глобалния закон „Магнитски„, които му бяха наложени от САЩ, Владислав Горановопредели действията на американското правителство като опит за вътрешнополитическа саморазправа в България. По думите му, американската администрация е била подведена от родни политически играчи.

„Тази промяна е в полза на хазартни оператори. Лесна справка може да установи, че законът за хазарта в моя мандат не е променян“, коментира Горанов по повод мотивите на Държавния департамент на САЩ, които го свързват с корупционни практики в полза на частни хазартни интереси.

Той разкритикува остро и идеите на част от политическите си опоненти американският санкционен закон да бъде механично интегриран в българското законодателство, наричайки подобни опити прецедент с тежки репутационни щети.

Икономика и европейска интеграция

Бившият финансов министър отчете сериозен ръст на българската икономика през последните две десетилетия, подчертавайки, че брутният вътрешен продукт се е увеличил петкратно в номинално изражение. Според него основен приоритет пред 52-рото Народно събрание трябва да остане финализирането на ключови национални цели.

„Всеки, който иска да задържи България на пътя ѝ за европейско развитие, може да бъде наш бъдещ партньор“, заяви Владислав Горанов, акцентирайки върху приемането на бюджет, който да гарантира запазването на настоящия данъчен модел.

Той не спести критики и към бившия финансов министър Асен Василев, обвинявайки го в „развращаване“ на дългогодишната традиция за благоразумна фискална политика в държавата. Горанов коментира и оставката на правителството на Росен Желязков в края на 2025 година, отбелязвайки, че натрупаната гражданска енергия тогава е била провокирана от грешки в управлението, арогантност и слаба комуникация с хората.

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!