Червени функционери вбесиха актива с: „И какво постигнахте? Една проста оставка“

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Пленумът, който трябваше да реши каква да е съдбата на тясното партийно ръководство на БСП и бъдещето на групата на БСП-Обединена левица в парламента, се отлага, научи Lupa.bg. Червените бяха в готовност да се съберат във вторник по обяд, за да дебатират поредното властово разместване след подадената и приета оставка на премиера Росен Желязков в края на миналата седмица.

Оказва се обаче, че никой от членовете на Националния съвет не е получил до обяд днес уведомителното съобщение на мобилния си телефон за свикването на заседанието. Нещо повече, след края на правителството на Желязков, голяма част от бесепарите са се надявали разговорът за бъдещето на лявата коалиция, а и на самата партия и функциите на нейния председател Атанас Зафиров да се осъществи още през уикенда и с недоволство са посрещнали новината за отлагането му за делничен ден.

Според информация на нашите източници идеята е била във вторник да се постигне минимално присъствие в киносалона на „Позитано“ 20 и централата да не успее да събере нужния кворум.

Така и да се избегнат ключови решения, включително за евентуалното насрочване на извънредно заседание на конгреса в началото на новата година – възгласи, каквито вече се чуха след оставката на кабинета. В него участват петима министри, излъчени и подкрепени от БСП, които пък ще трябва да дават отчет пред избирателите на Обединената левица с края на мандатите им.

Щом обаче научило, че все пак социалистите от пленума са в пълна готовност да се отзоват за дебат и заседание във вторник по обяд, Изпълнителното бюро е дало „заден“ и просто е решило да отложи заседанието.

Тази сутрин голяма част от червените функционери са нищили възможния развой пред БСП в идните месеци до провеждането на предсрочните парламентарни избори и предполагаемите стратегии за активизиране на електората, за да не се стигне до куриозната ситуация партията да се бори изобщо за вход в 52-ото НС.

На въпросната среща активът е бил силно възмутен от репликата, отправена в залата: 

„Е, и какво постигнаха? Просто една оставка“.

Според присъствали на срещата исканията за смяна на председателското място вече сериозно се надигали и било въпрос само на време различни общински организации да поемат инициативата за незабавното свикване на конгреса и насрочването на пълен цикъл отчети и избори за ново ляво представителство.

В същото време пък от „Позитано“ тупали топката дали да не подемат отдавна остарелия прийом за овладяване на страстите чрез организирането на писма в подкрепа на Зафиров в опит да се задържи още известно време на поста без брожения.

Това обаче надали ще го спаси, защото при отказ от свикване на конгрес, вече е готова подписка сред делегатите на 51-ото му издание за заседание в средата на януари. Целта – изборите за бъдещия парламент да се проведат след избирането на ново соцръководство.

[wpdevart_facebook_comment]

Още интересни публикации

error: Content is protected !!