Разследването на смъртта на Тодор Славков приключи, ето окончателното заключение
Един от моментите, белязал в черни краски изминалото лято, е инцидентът с Тодор Славков, който се самоуби с изстрел в главата в старозагорското село Асен, оставяйки близки и приятели в тъга и недоумение. И макар фактите да сочеха директно към самоубийство, не липсваха и други версии по случая.
Официалното разследване за смъртта на Славков приключи, предават от „България днес“. Според направените изводи няма следи от чужда намеса в трагичната случка.
Това споделиха източници на „България Днес“ от полицията в Стара Загора. Официално потвърждение за това няма, защото институциите, които ръководят разследването, мълчат на отправените им многобройни запитванията по случая. „Никой не ни е разпореждал да извършваме допълнителни проверки по случая със смъртта на Тодор Славков. Нито да преглеждаме записи, нито да разпитваме други свидетели или пък тези, които вече са разпитани, да бъдат отново разпитани. Ако от прокуратурата не ни дадат насоки, то това означава, че разследването е приключило. Всичко сочи само и единствено към самоубийство. В момента не работим по случая. Важно е да уточним, че не сме открили нищо, което да сочи, че има чужда намеса в смъртта на Славков“, споделят нашите източници, които смятат, че щом не са им дадени допълнителни насоки за разследването, то такова вече няма.
„България Днес“ се допита и до прокуратурата в Стара Загора. Изпратихме официално запитване, но отговор така и не получихме в рамките на повече от един месец.
Фактът, че Тодор Славков бе погребан само три дни след трагичната случка, говори сам по себе си. В случаи, в които има съмнение, че дадено лице не се е самоубило, а има чужда намеса, тялото служи като веществено доказателство. Трупът се оставя в хладилна камера, докато разследването не приключи. Малък Тошко бе погребан, вече разследване няма и по всичко личи, че случаят ще бъде затворен (официално) в най-скоро време. Всичко остава една ужасяващата трагедия, но не и убийство, както смятат някои хора.
На 21 юли стана ясно, че внукът на Тодор Живков е открит мъртъв с куршум в главата в имот в село Асен. Сигналът е подаден на 21 юли в 16:49 ч. на тел. 112. На място веднага изхвърчат полицейски и медицински екипи. Извършен е оглед на мястото и е назначена съдебномедицинска експертиза, която скоро официално потвърждава, че става дума за самоубийство. Трагедията се разиграва в имот на президента на „Локомотив“ (Пловдив) Христо Крушарски. Тодор Славков се самоубива със законно притежаван револвер калибър 22. По време на разследването така и не са открити данни за насилствена смърт или някаква намеса в трагичната кончина на Малък Тошко.
